16u - 17u Tournament of Champions
Check here for weather updates.
Construction on Miami campus. Go around construction to the right. Do not go around to the left.
Every week players have been removed from our tournaments. ONE PLAYER THIS PAST WEEKEND AND TWO PLAYERS THE WEEK BEFORE WERE REMOVED FROM THE TOURNAMENT FOR USING SEEDS. Don't let you or your players be next. ZERO TOLERANCE. We will lose the use of these great fields if players continue to disrespect the policy.
Click on your team name to see your schedule and your teams record and stats.
Reminder: No coolers or outside concessions at any fields except NKU, Highlands and Warren Co. Players can have individual coolers in the dugout at all times at all fields.
Consolation Games are Posted
Tournament Home
Scoreboard
Leaderboard
Brackets
Wed, August 4th
Bellevue Vet  
10:00 am
10:00 am
Cincy Flames - Thielmeyer S2
Pittsburgh Spikes - Long S5
(0-4-0)
(3-1-0)
1
6
12:15 pm
12:15 pm
Thunderwolves Scout A2
Midwest Marlins A4
(2-2-0)
(0-4-0)
10
0
2:30 pm
2:30 pm
Farrah Scout H1
US Elite - Twigh H4
(3-0-1)
(0-3-1)
4
4
4:45 pm
4:45 pm
Arsenal Diamonds E2
Indiana Expos Showcase E5
(1-3-0)
(2-2-0)
0
6
7:00 pm
7:00 pm
ISA Stars Royal C2
Go Pro - Daly C4
(1-3-0)
(2-2-0)
0
8
Indian Hill  
8:00 am
8:00 am
Indiana Prospects North P2
Colorado Yard Dawgs - Bates P5
(2-3-0)
(4-0-0)
5
6
10:00 am
10:00 am
5 Star Great Lakes W2
Colorado Recruits W3
(0-4-0)
(4-0-0)
0
8
12:15 pm
12:15 pm
Invaders Baseball J2
Chicago Warriors Showcase J5
(4-0-0)
(2-2-0)
6
0
2:30 pm
2:30 pm
Pirates Baseball - Whiteside F2
Dayton Classics - Beemer F5
(3-1-0)
(0-4-0)
6
3
4:45 pm
4:45 pm
US Elite American T1
Slammers Illinois - Bellows T4
(3-1-0)
(2-3-0)
2
1
Meinken Field  
10:00 am
10:00 am
Rhino Baseball - Blaesing Q2
Team All American Q5
(3-1-0)
(3-2-0)
8
0
12:15 pm
12:15 pm
IVL Baseball - Linn M2
Batters Box Scout Team M5
(2-2-0)
(1-4-0)
2
1
2:30 pm
2:30 pm
ISA Stars Royal C2
Cincy Flames- Kirschner C5
(1-3-0)
(0-4-0)
5
0
4:45 pm
4:45 pm
Slammers - Duman I3
Cincy Flames - Stidham I5
(3-1-0)
(1-3-0)
12
0
7:00 pm
7:00 pm
Extreme Elite R2
Prospect Training Academy R5
(2-3-0)
(0-4-0)
5
1
Miami University  
8:00 am
8:00 am
Next Level Scout D1
Lake Erie Warhawks Gold D3
(3-1-0)
(4-0-0)
3
4
10:00 am
10:00 am
Nebraska Prospects Scout C1
Flood City Elite C3
(4-1-0)
(4-1-0)
12
1
12:15 pm
12:15 pm
5 Star Performance National A1
Gamers A3
(3-2-0)
(3-2-0)
9
4
2:30 pm
2:30 pm
Pirates Baseball Development M1
Louisville Legends M3
(0-4-0)
(3-1-0)
0
5
4:45 pm
4:45 pm
US Elite National E1
TCR Gold E3
(3-1-0)
(3-1-0)
2
0
7:00 pm
7:00 pm
Team All American F1
East Coast Lumberjacks F3
(3-1-0)
(2-3-0)
2
0
NKU  
8:00 am
8:00 am
Thunderwolves Prospect G4
Durham Bulls G5
(1-4-0)
(2-3-0)
2
10
10:00 am
10:00 am
US Elite - Twigh H4
Cincy Flames - Hargraves H5
(0-3-1)
(2-2-1)
7
8
12:15 pm
12:15 pm
Top Tier North - Howard I4
Cincy Flames - Stidham I5
(2-2-0)
(1-3-0)
10
1
2:30 pm
2:30 pm
MVP Elite Holbrook O3
Dig In Baseball - Ahearn O4
(2-3-0)
(2-2-0)
7
10
4:45 pm
4:45 pm
PBA Gold V4
Force Elite Baseball V5
(3-1-0)
(0-4-0)
9
5
Ross Park  
8:00 am
8:00 am
USA Prime Michigan D2
West Hills Baseball D4
(1-3-0)
(2-2-0)
1
2
10:00 am
10:00 am
Adidas Academy - Lukzsa U3
FTB Mid Atlantic Herr U4
(2-1-1)
(2-1-1)
0
1
12:15 pm
12:15 pm
WW Sweets G2
Slammers - Illinois - Dar G3
(2-3-0)
(3-1-0)
2
3
2:30 pm
2:30 pm
Top Tier American H2
ISA Stars Black H3
(3-1-0)
(2-3-0)
4
0
4:45 pm
4:45 pm
Team Francisco Notorious 9 S1
Pittsburgh Spikes - Long S5
(1-4-0)
(3-1-0)
2
5
7:00 pm
7:00 pm
Adidas Academy - Lukzsa U3
Rawlings Tigers Scout U5
(2-1-1)
(2-1-1)
2
2
University of Cincinnati  
8:00 am
8:00 am
Rise Bierlein G1
WW Sweets G2
(3-1-0)
(2-3-0)
4
2
10:00 am
10:00 am
Farrah Scout H1
Top Tier American H2
(3-0-1)
(3-1-1)
6
3
12:15 pm
12:15 pm
Stars Baseball I1
Prospect Training Academy I2
(4-0-0)
(0-4-0)
5
3
2:30 pm
2:30 pm
Rhino Baseball - Varney U1
29ers Baseball Black U2
(0-3-1)
(2-2-1)
0
6
4:45 pm
4:45 pm
Gamers V1
Pittsburgh Spikes - Lubin V2
(4-1-0)
(1-3-0)
5
0
7:00 pm
7:00 pm
New England Ruffnecks W1
5 Star Great Lakes W2
(4-1-0)
(0-4-0)
4
2
Wright State  
10:00 am
10:00 am
East Coast Lumberjacks K1
Slammers - Howard K3
(4-0-0)
(2-2-0)
4
3
12:15 pm
12:15 pm
Dig In Baseball L1
Brew State Baseball Academy L3
(4-1-0)
(1-2-0)
6
5
2:30 pm
2:30 pm
FTB Mid Atlantic Herr U4
Rawlings Tigers Scout U5
(2-1-1)
(2-1-1)
0
10
4:45 pm
4:45 pm
Slammers - Coyote N1
Team CBC Marucci Blackhawks N3
(2-2-0)
(2-2-0)
1
3
7:00 pm
7:00 pm
Landshark Elite W4
Elite Baseball Training - Hales W5
(3-2-0)
(1-3-0)
10
0
Xavier University  
8:00 am
8:00 am
Pro Source Black J1
Little Caesars National Team J3
(2-2-0)
(2-2-0)
4
0
10:00 am
10:00 am
Pirates Baseball - Whiteside F2
Clutch Performance Academy F4
(3-1-0)
(3-2-0)
8
6
12:15 pm
12:15 pm
Slammers - Holzemer B1
Huntington Hounds B3
(3-0-1)
(1-4-1)
11
3
2:30 pm
2:30 pm
Richmond Braves National O1
5 Star Midwest Scout Team O2
(4-0-0)
(2-2-0)
5
3
4:45 pm
4:45 pm
Brew State Baseball Academy L3
Pittsburgh Outlaws L4
(1-2-1)
(1-1-1)
7
7
Roselawn Park #1  
10:00 am
10:00 am
Lake Erie Warhawks Blue K2
Brew State Baseball Academy K4
(2-2-0)
(1-4-0)
1
0
12:15 pm
12:15 pm
Minnesota Icemen V3
PBA Gold V4
(4-1-0)
(3-1-0)
6
0
2:30 pm
2:30 pm
Minnesota Icemen S3
Longshots Baseball - Teal S4
(2-2-0)
(3-0-0)
1
7
4:45 pm
4:45 pm
Dig In Baseball L1
Next Level Showcase L5
(4-1-0)
(0-5-0)
6
1
7:00 pm
7:00 pm
Louisville Legends Q1
Team All American Q5
(4-1-0)
(3-2-0)
0
1
Roselawn Park #2  
8:00 am
8:00 am
Top Tier North - Duffy L2
Pittsburgh Outlaws L4
(3-0-1)
(1-1-1)
3
3
10:00 am
10:00 am
Mizuno Outlaws National P3
Longshots Baseball P4
(2-1-1)
(1-4-1)
10
0
12:15 pm
12:15 pm
Baseball U - Anthracite N2
TCR Maroon N5
(4-0-0)
(0-5-0)
10
0
2:30 pm
2:30 pm
New England Ruffnecks R3
Bo Jackson Elite R4
(1-3-0)
(3-1-0)
3
5
4:45 pm
4:45 pm
Gamers A3
Rhino Baseball - Tehako A5
(3-2-0)
(3-1-0)
6
7
7:00 pm
7:00 pm
Pirates Baseball Development M1
South Oakland A's - Lelli M4
(0-4-0)
(4-0-0)
0
6
Roselawn Park #3  
8:00 am
8:00 am
Invaders Baseball J2
Ohio Longhorns J4
(4-0-0)
(0-4-0)
9
0
10:00 am
10:00 am
STIKS Academy T2
Slammers Illinois - Bellows T4
(2-3-0)
(2-3-0)
3
12
12:15 pm
12:15 pm
TCR Gold E3
Mid-Atlantic Red Sox E4
(3-1-0)
(1-3-0)
11
3
2:30 pm
2:30 pm
Lake Erie Warhawks Blue K2
White Sox Elite K5
(2-2-0)
(1-3-0)
5
6
4:45 pm
4:45 pm
Pittsburgh Spikes T3
Diamond Boys Showcase T5
(3-1-1)
(0-3-1)
6
6
West Chester Baseball Complex #1  
8:00 am
8:00 am
US Elite American T1
Diamond Boys Showcase T5
(3-1-0)
(0-3-0)
10
4
10:00 am
10:00 am
FTB Mid-Atlantic - Kail R1
Prospect Training Academy R5
(4-0-0)
(0-4-0)
25
1
12:15 pm
12:15 pm
USA Prime Michigan D2
Extreme Elite D5
(1-3-0)
(0-4-0)
6
3
2:30 pm
2:30 pm
Mid-Atlantic Red Sox B2
Edge Baseball B4
(3-0-2)
(0-4-2)
4
0
4:45 pm
4:45 pm
Baseball U - Anthracite N2
Top Tier National N4
(4-0-0)
(2-2-0)
7
3
West Chester Baseball Complex #4  
10:00 am
10:00 am
5 Star Midwest Scout Team O2
Pittsburgh Outlaws O5
(2-2-0)
(1-3-0)
2
3
12:15 pm
12:15 pm
Pro Source Red Q3
Invaders Baseball Q4
(0-4-0)
(1-3-0)
0
3
2:30 pm
2:30 pm
Frederick Hustlers Platinum P1
Colorado Yard Dawgs - Bates P5
(2-1-1)
(4-0-1)
0
3
4:45 pm
4:45 pm
Huntington Hounds B3
Windy City Black B5
(1-4-0)
(2-1-0)
4
5
Thu, August 5th
Bellevue Vet  
8:00 am
8:00 am
Pittsburgh Spikes - Lubin V2
Force Elite Baseball V5
(1-3-0)
(0-4-0)
3
1
10:00 am
10:00 am
Colorado Recruits W3
Elite Baseball Training - Hales W5
(4-0-0)
(1-3-0)
6
3
12:15 pm
12:15 pm
29ers Baseball Black U2
FTB Mid Atlantic Herr U4
(2-2-0)
(2-1-0)
10
11
2:30 pm
2:30 pm
5 Star Great Lakes W2
Landshark Elite W4
(0-4-0)
(3-2-0)
2
10
4:45 pm
4:45 pm
Mizuno Outlaws National P3
Colorado Yard Dawgs - Bates P5
(2-1-1)
(4-0-1)
2
9
Highlands High School  
12:15 pm
12:15 pm
Lake Erie Warhawks Blue K2
Slammers - Howard K3
(2-2-0)
(2-2-0)
6
5
2:30 pm
2:30 pm
Team CBC Marucci Blackhawks N3
Top Tier National N4
(2-2-0)
(2-2-0)
0
8
4:45 pm
4:45 pm
Slammers - Illinois - Dar G3
Durham Bulls G5
(3-1-0)
(2-3-0)
4
6
Indian Hill  
8:00 am
8:00 am
Baseball U - Anthracite N2
Team CBC Marucci Blackhawks N3
(4-0-0)
(2-2-0)
3
0
10:00 am
10:00 am
Pirates Baseball - Whiteside F2
East Coast Lumberjacks F3
(3-1-0)
(2-3-0)
7
4
12:15 pm
12:15 pm
WW Sweets G2
Thunderwolves Prospect G4
(2-3-0)
(1-4-0)
3
4
2:30 pm
2:30 pm
Top Tier American H2
US Elite - Twigh H4
(3-1-0)
(0-3-0)
19
1
4:45 pm
4:45 pm
Prospect Training Academy I2
Top Tier North - Howard I4
(0-4-0)
(2-2-0)
8
11
Meinken Field  
8:00 am
8:00 am
US Elite National E1
Mid-Atlantic Red Sox E4
(3-1-0)
(1-3-0)
4
1
10:00 am
10:00 am
New England Ruffnecks W1
Landshark Elite W4
(4-1-0)
(3-2-0)
1
0
12:15 pm
12:15 pm
5 Star Performance National A1
Midwest Marlins A4
(3-2-0)
(0-4-0)
9
1
2:30 pm
2:30 pm
Slammers - Holzemer B1
Edge Baseball B4
(3-0-1)
(0-4-1)
5
2
4:45 pm
4:45 pm
Cincy Flames - Thielmeyer S2
Longshots Baseball - Teal S4
(0-4-0)
(3-0-0)
3
8
Miami University  
8:00 am
8:00 am
Richmond Braves National O1
MVP Elite Holbrook O3
(4-0-0)
(2-3-0)
7
1
10:00 am
10:00 am
Rhino Baseball - Varney U1
Adidas Academy - Lukzsa U3
(0-3-1)
(2-1-1)
0
1
12:15 pm
12:15 pm
FTB Mid-Atlantic - Kail R1
New England Ruffnecks R3
(4-0-0)
(1-3-0)
3
0
2:30 pm
2:30 pm
Farrah Scout H1
ISA Stars Black H3
(3-0-1)
(2-3-1)
4
3
4:45 pm
4:45 pm
New England Ruffnecks W1
Colorado Recruits W3
(4-1-0)
(4-0-0)
1
4
7:00 pm
7:00 pm
Gamers V1
Minnesota Icemen V3
(4-1-0)
(4-1-0)
3
0
NKU  
8:00 am
8:00 am
Midwest Marlins A4
Rhino Baseball - Tehako A5
(0-4-0)
(3-1-0)
6
8
10:00 am
10:00 am
Edge Baseball B4
Windy City Black B5
(0-4-0)
(2-1-0)
1
10
12:15 pm
12:15 pm
Go Pro - Daly C4
Cincy Flames- Kirschner C5
(2-2-0)
(0-4-0)
11
4
2:30 pm
2:30 pm
West Hills Baseball D4
Extreme Elite D5
(2-2-0)
(0-4-0)
8
2
4:45 pm
4:45 pm
Mid-Atlantic Red Sox E4
Indiana Expos Showcase E5
(1-3-0)
(2-2-0)
5
13
Ross Park  
8:00 am
8:00 am
Louisville Legends M3
Batters Box Scout Team M5
(3-1-0)
(1-4-0)
8
4
10:00 am
10:00 am
Rhino Baseball - Blaesing Q2
Invaders Baseball Q4
(3-1-0)
(1-3-0)
8
0
12:15 pm
12:15 pm
Thunderwolves Scout A2
Gamers A3
(2-2-0)
(3-2-0)
7
8
2:30 pm
2:30 pm
Mid-Atlantic Red Sox B2
Huntington Hounds B3
(3-0-2)
(1-4-2)
5
0
4:45 pm
4:45 pm
Flood City Elite C3
Go Pro - Daly C4
(4-1-0)
(2-2-0)
12
4
7:00 pm
7:00 pm
Lake Erie Warhawks Gold D3
Extreme Elite D5
(4-0-0)
(0-4-0)
12
0
University of Cincinnati  
8:00 am
8:00 am
5 Star Performance National A1
Thunderwolves Scout A2
(3-2-0)
(2-2-0)
6
0
10:00 am
10:00 am
Slammers - Holzemer B1
Mid-Atlantic Red Sox B2
(3-0-1)
(3-0-1)
6
6
12:15 pm
12:15 pm
Nebraska Prospects Scout C1
ISA Stars Royal C2
(4-1-0)
(1-3-0)
14
6
2:30 pm
2:30 pm
Next Level Scout D1
USA Prime Michigan D2
(3-1-0)
(1-3-0)
3
1
4:45 pm
4:45 pm
US Elite National E1
Arsenal Diamonds E2
(3-1-0)
(1-3-0)
3
4
7:00 pm
7:00 pm
Pro Source Black J1
Invaders Baseball J2
(2-2-0)
(4-0-0)
3
14
Warren County Sports Complex  
12:15 pm
12:15 pm
East Coast Lumberjacks K1
White Sox Elite K5
(4-0-0)
(1-3-0)
8
1
2:30 pm
2:30 pm
Brew State Baseball Academy L3
Next Level Showcase L5
(1-2-1)
(0-5-1)
6
5
4:45 pm
4:45 pm
Pro Source Red Q3
Team All American Q5
(0-4-0)
(3-2-0)
5
10
Wright State  
8:00 am
8:00 am
Frederick Hustlers Platinum P1
Mizuno Outlaws National P3
(2-1-1)
(2-1-1)
3
3
10:00 am
10:00 am
Louisville Legends Q1
Pro Source Red Q3
(4-1-0)
(0-4-0)
5
4
12:15 pm
12:15 pm
Rise Bierlein G1
Slammers - Illinois - Dar G3
(3-1-0)
(3-1-0)
5
6
2:30 pm
2:30 pm
Team Francisco Notorious 9 S1
Minnesota Icemen S3
(1-4-0)
(2-2-0)
3
7
4:45 pm
4:45 pm
US Elite American T1
Pittsburgh Spikes T3
(3-1-0)
(3-1-0)
3
7
7:00 pm
7:00 pm
Ohio Longhorns J4
Chicago Warriors Showcase J5
(0-4-0)
(2-2-0)
1
9
Xavier University  
8:00 am
8:00 am
5 Star Midwest Scout Team O2
Dig In Baseball - Ahearn O4
(2-2-0)
(2-2-0)
6
0
10:00 am
10:00 am
ISA Stars Black H3
Cincy Flames - Hargraves H5
(2-3-0)
(2-2-0)
1
9
12:15 pm
12:15 pm
Stars Baseball I1
Slammers - Duman I3
(4-0-0)
(3-1-0)
6
3
2:30 pm
2:30 pm
Pittsburgh Spikes - Lubin V2
Minnesota Icemen V3
(1-3-0)
(4-1-0)
4
6
4:45 pm
4:45 pm
New England Ruffnecks R3
Prospect Training Academy R5
(1-3-0)
(0-4-0)
5
2
Roselawn Park #1  
10:00 am
10:00 am
STIKS Academy T2
Diamond Boys Showcase T5
(2-3-0)
(0-3-0)
11
0
12:15 pm
12:15 pm
Prospect Training Academy I2
Cincy Flames - Stidham I5
(0-4-0)
(1-3-0)
4
6
2:30 pm
2:30 pm
Little Caesars National Team J3
Chicago Warriors Showcase J5
(2-2-0)
(2-2-0)
7
0
4:45 pm
4:45 pm
Slammers - Howard K3
Brew State Baseball Academy K4
(2-2-0)
(1-4-0)
3
2
7:00 pm
7:00 pm
Top Tier North - Duffy L2
Next Level Showcase L5
(3-0-1)
(0-5-1)
11
2
Roselawn Park #2  
8:00 am
8:00 am
Stars Baseball I1
Top Tier North - Howard I4
(4-0-0)
(2-2-0)
8
0
10:00 am
10:00 am
Pittsburgh Spikes T3
Slammers Illinois - Bellows T4
(3-1-1)
(2-3-1)
7
3
12:15 pm
12:15 pm
Team All American F1
Dayton Classics - Beemer F5
(3-1-0)
(0-4-0)
9
1
2:30 pm
2:30 pm
Gamers V1
PBA Gold V4
(4-1-0)
(3-1-0)
3
4
4:45 pm
4:45 pm
East Coast Lumberjacks F3
Clutch Performance Academy F4
(2-3-0)
(3-2-0)
3
5
7:00 pm
7:00 pm
Next Level Scout D1
West Hills Baseball D4
(3-1-0)
(2-2-0)
5
2
Roselawn Park #3  
8:00 am
8:00 am
IVL Baseball - Linn M2
South Oakland A's - Lelli M4
(2-2-0)
(4-0-0)
4
9
10:00 am
10:00 am
Indiana Prospects North P2
Longshots Baseball P4
(2-3-0)
(1-4-0)
7
6
12:15 pm
12:15 pm
Pirates Baseball Development M1
Batters Box Scout Team M5
(0-4-0)
(1-4-0)
7
8
2:30 pm
2:30 pm
Louisville Legends M3
South Oakland A's - Lelli M4
(3-1-0)
(4-0-0)
2
4
4:45 pm
4:45 pm
MVP Elite Holbrook O3
Pittsburgh Outlaws O5
(2-3-0)
(1-3-0)
9
1
West Chester Baseball Complex #1  
10:00 am
10:00 am
Extreme Elite R2
Bo Jackson Elite R4
(2-3-0)
(3-1-0)
0
10
12:15 pm
12:15 pm
TCR Gold E3
Indiana Expos Showcase E5
(3-1-0)
(2-2-0)
7
5
2:30 pm
2:30 pm
Pro Source Black J1
Ohio Longhorns J4
(2-2-0)
(0-4-0)
7
6
4:45 pm
4:45 pm
Dig In Baseball L1
Pittsburgh Outlaws L4
(4-1-0)
(1-1-0)
4
2
West Chester Baseball Complex #4  
8:00 am
8:00 am
Rise Bierlein G1
Thunderwolves Prospect G4
(3-1-0)
(1-4-0)
6
2
10:00 am
10:00 am
Minnesota Icemen S3
Pittsburgh Spikes - Long S5
(2-2-0)
(3-1-0)
2
4
12:15 pm
12:15 pm
Slammers - Coyote N1
TCR Maroon N5
(2-2-0)
(0-5-0)
10
0
Fri, August 6th
Bellevue Vet  
8:00 am
8:00 am
Extreme Elite R2
New England Ruffnecks R3
(2-3-0)
(1-3-0)
2
1
10:00 am
10:00 am
5 Star Performance National A1
Rhino Baseball - Tehako A5
(3-2-0)
(3-1-0)
3
9
12:15 pm
12:15 pm
Team CBC Marucci Blackhawks N3
TCR Maroon N5
(2-2-0)
(0-5-0)
12
0
2:30 pm
2:30 pm
Little Caesars National Team J3
Ohio Longhorns J4
(2-2-0)
(0-4-0)
8
5
4:45 pm
4:45 pm
STIKS Academy T2
Pittsburgh Spikes T3
(2-3-0)
(3-1-0)
2
3
Highlands High School  
10:00 am
10:00 am
USA Prime Michigan D2
Lake Erie Warhawks Gold D3
(1-3-0)
(4-0-0)
4
6
12:15 pm
12:15 pm
New England Ruffnecks W1
Elite Baseball Training - Hales W5
(4-1-0)
(1-3-0)
8
0
2:30 pm
2:30 pm
Thunderwolves Scout A2
Rhino Baseball - Tehako A5
(2-2-0)
(3-1-0)
9
1
4:45 pm
4:45 pm
Top Tier North - Duffy L2
Brew State Baseball Academy L3
(3-0-1)
(1-2-1)
5
1
Indian Hill  
8:00 am
8:00 am
Rhino Baseball - Blaesing Q2
Pro Source Red Q3
(3-1-0)
(0-4-0)
6
2
10:00 am
10:00 am
Louisville Legends Q1
Invaders Baseball Q4
(4-1-0)
(1-3-0)
7
0
12:15 pm
12:15 pm
Slammers - Holzemer B1
Windy City Black B5
(3-0-1)
(2-1-1)
5
0
2:30 pm
2:30 pm
East Coast Lumberjacks K1
Brew State Baseball Academy K4
(4-0-0)
(1-4-0)
8
4
4:45 pm
4:45 pm
Nebraska Prospects Scout C1
Go Pro - Daly C4
(4-1-0)
(2-2-0)
1
0
Meinken Field  
8:00 am
8:00 am
FTB Mid-Atlantic - Kail R1
Bo Jackson Elite R4
(4-0-0)
(3-1-0)
4
0
10:00 am
10:00 am
Indiana Prospects North P2
Mizuno Outlaws National P3
(2-3-0)
(2-1-0)
2
7
12:15 pm
12:15 pm
East Coast Lumberjacks F3
Dayton Classics - Beemer F5
(2-3-0)
(0-4-0)
8
5
2:30 pm
2:30 pm
Next Level Scout D1
Extreme Elite D5
(3-1-0)
(0-4-0)
4
0
4:45 pm
4:45 pm
Top Tier American H2
Cincy Flames - Hargraves H5
(3-1-0)
(2-2-0)
13
5
Miami University  
8:00 am
8:00 am
Team Francisco Notorious 9 S1
Cincy Flames - Thielmeyer S2
(1-4-0)
(0-4-0)
15
3
10:00 am
10:00 am
US Elite American T1
STIKS Academy T2
(3-1-0)
(2-3-0)
8
7
12:15 pm
12:15 pm
Bo Jackson Elite R4
Prospect Training Academy R5
(3-1-0)
(0-4-0)
10
2
2:30 pm
2:30 pm
Frederick Hustlers Platinum P1
Indiana Prospects North P2
(2-1-1)
(2-3-1)
9
1
4:45 pm
4:45 pm
Louisville Legends Q1
Rhino Baseball - Blaesing Q2
(4-1-0)
(3-1-0)
8
7
NKU  
8:00 am
8:00 am
Richmond Braves National O1
Pittsburgh Outlaws O5
(4-0-0)
(1-3-0)
8
4
10:00 am
10:00 am
Invaders Baseball J2
Little Caesars National Team J3
(4-0-0)
(2-2-0)
7
2
12:15 pm
12:15 pm
Pittsburgh Outlaws L4
Next Level Showcase L5
(1-1-2)
(0-5-2)
9
1
2:30 pm
2:30 pm
South Oakland A's - Lelli M4
Batters Box Scout Team M5
(4-0-0)
(1-4-0)
9
1
4:45 pm
4:45 pm
Top Tier National N4
TCR Maroon N5
(2-2-0)
(0-5-0)
6
1
Ross Park  
8:00 am
8:00 am
Prospect Training Academy I2
Slammers - Duman I3
(0-4-0)
(3-1-0)
3
8
10:00 am
10:00 am
Frederick Hustlers Platinum P1
Longshots Baseball P4
(2-1-1)
(1-4-1)
7
3
12:15 pm
12:15 pm
Slammers - Coyote N1
Top Tier National N4
(2-2-0)
(2-2-0)
9
1
2:30 pm
2:30 pm
Pro Source Black J1
Chicago Warriors Showcase J5
(2-2-0)
(2-2-0)
2
5
4:45 pm
4:45 pm
Cincy Flames - Thielmeyer S2
Minnesota Icemen S3
(0-4-0)
(2-2-0)
5
8
University of Cincinnati  
8:00 am
8:00 am
Team All American F1
Pirates Baseball - Whiteside F2
(3-1-0)
(3-1-0)
6
1
10:00 am
10:00 am
East Coast Lumberjacks K1
Lake Erie Warhawks Blue K2
(4-0-0)
(2-2-0)
3
2
12:15 pm
12:15 pm
Dig In Baseball L1
Top Tier North - Duffy L2
(4-1-0)
(3-0-0)
5
7
2:30 pm
2:30 pm
Pirates Baseball Development M1
IVL Baseball - Linn M2
(0-4-0)
(2-2-0)
1
2
4:45 pm
4:45 pm
Slammers - Coyote N1
Baseball U - Anthracite N2
(2-2-0)
(4-0-0)
2
3
Warren County Sports Complex  
8:00 am
8:00 am
Arsenal Diamonds E2
TCR Gold E3
(1-3-0)
(3-1-0)
5
7
10:00 am
10:00 am
Huntington Hounds B3
Edge Baseball B4
(1-4-0)
(0-4-0)
8
7
12:15 pm
12:15 pm
Team All American F1
Clutch Performance Academy F4
(3-1-0)
(3-2-0)
0
4
2:30 pm
2:30 pm
Lake Erie Warhawks Gold D3
West Hills Baseball D4
(4-0-0)
(2-2-0)
11
1
4:45 pm
4:45 pm
Mid-Atlantic Red Sox B2
Windy City Black B5
(3-0-2)
(2-1-2)
3
3
Wright State  
8:00 am
8:00 am
Clutch Performance Academy F4
Dayton Classics - Beemer F5
(3-2-0)
(0-4-0)
5
4
10:00 am
10:00 am
Slammers Illinois - Bellows T4
Diamond Boys Showcase T5
(2-3-0)
(0-3-0)
16
2
12:15 pm
12:15 pm
FTB Mid-Atlantic - Kail R1
Extreme Elite R2
(4-0-0)
(2-3-0)
3
0
2:30 pm
2:30 pm
Longshots Baseball P4
Colorado Yard Dawgs - Bates P5
(1-4-0)
(4-0-0)
4
6
4:45 pm
4:45 pm
Invaders Baseball Q4
Team All American Q5
(1-3-0)
(3-2-0)
0
8
Xavier University  
8:00 am
8:00 am
Longshots Baseball - Teal S4
Pittsburgh Spikes - Long S5
(3-0-1)
(3-1-1)
6
6
10:00 am
10:00 am
Brew State Baseball Academy K4
White Sox Elite K5
(1-4-0)
(1-3-0)
6
5
12:15 pm
12:15 pm
Rhino Baseball - Varney U1
Rawlings Tigers Scout U5
(0-3-1)
(2-1-1)
4
10
2:30 pm
2:30 pm
29ers Baseball Black U2
Adidas Academy - Lukzsa U3
(2-2-0)
(2-1-0)
3
7
4:45 pm
4:45 pm
Dig In Baseball - Ahearn O4
Pittsburgh Outlaws O5
(2-2-0)
(1-3-0)
5
1
Roselawn Park #1  
8:00 am
8:00 am
Rhino Baseball - Varney U1
FTB Mid Atlantic Herr U4
(0-3-1)
(2-1-1)
0
0
10:00 am
10:00 am
Slammers - Illinois - Dar G3
Thunderwolves Prospect G4
(3-1-0)
(1-4-0)
4
3
12:15 pm
12:15 pm
Farrah Scout H1
Cincy Flames - Hargraves H5
(3-0-1)
(2-2-1)
12
7
2:30 pm
2:30 pm
Slammers - Duman I3
Top Tier North - Howard I4
(3-1-0)
(2-2-0)
12
4
4:45 pm
4:45 pm
US Elite National E1
Indiana Expos Showcase E5
(3-1-0)
(2-2-0)
3
1
Roselawn Park #2  
8:00 am
8:00 am
29ers Baseball Black U2
Rawlings Tigers Scout U5
(2-2-0)
(2-1-0)
14
3
10:00 am
10:00 am
Rise Bierlein G1
Durham Bulls G5
(3-1-0)
(2-3-0)
3
2
12:15 pm
12:15 pm
5 Star Midwest Scout Team O2
MVP Elite Holbrook O3
(2-2-0)
(2-3-0)
13
4
2:30 pm
2:30 pm
Stars Baseball I1
Cincy Flames - Stidham I5
(4-0-0)
(1-3-0)
12
2
4:45 pm
4:45 pm
5 Star Great Lakes W2
Elite Baseball Training - Hales W5
(0-4-0)
(1-3-0)
2
4
Roselawn Park #3  
8:00 am
8:00 am
Colorado Recruits W3
Landshark Elite W4
(4-0-0)
(3-2-0)
3
1
10:00 am
10:00 am
Gamers V1
Force Elite Baseball V5
(4-1-0)
(0-4-0)
11
2
12:15 pm
12:15 pm
Flood City Elite C3
Cincy Flames- Kirschner C5
(4-1-0)
(0-4-0)
10
1
2:30 pm
2:30 pm
WW Sweets G2
Durham Bulls G5
(2-3-0)
(2-3-0)
6
2
4:45 pm
4:45 pm
Team Francisco Notorious 9 S1
Longshots Baseball - Teal S4
(1-4-0)
(3-0-0)
3
4
West Chester Baseball Complex #1  
8:00 am
8:00 am
Nebraska Prospects Scout C1
Cincy Flames- Kirschner C5
(4-1-0)
(0-4-0)
4
1
10:00 am
10:00 am
IVL Baseball - Linn M2
Louisville Legends M3
(2-2-0)
(3-1-0)
5
7
12:15 pm
12:15 pm
Richmond Braves National O1
Dig In Baseball - Ahearn O4
(4-0-0)
(2-2-0)
9
1
2:30 pm
2:30 pm
Minnesota Icemen V3
Force Elite Baseball V5
(4-1-0)
(0-4-0)
8
4
4:45 pm
4:45 pm
Arsenal Diamonds E2
Mid-Atlantic Red Sox E4
(1-3-0)
(1-3-0)
0
11
West Chester Baseball Complex #4  
8:00 am
8:00 am
ISA Stars Royal C2
Flood City Elite C3
(1-3-0)
(4-1-0)
0
3
10:00 am
10:00 am
Gamers A3
Midwest Marlins A4
(3-2-0)
(0-4-0)
8
0
12:15 pm
12:15 pm
ISA Stars Black H3
US Elite - Twigh H4
(2-3-0)
(0-3-0)
6
4
2:30 pm
2:30 pm
Slammers - Howard K3
White Sox Elite K5
(2-2-0)
(1-3-0)
5
0
4:45 pm
4:45 pm
Pittsburgh Spikes - Lubin V2
PBA Gold V4
(1-3-0)
(3-1-0)
1
2
Sat, August 7th (Consolation Games)
Sun, August 8th (Consolation Games)
Bellevue Vet  
8:00 am
8:00 am
5 Star Performance National A1
Dig In Baseball L1
(3-2-0)
(4-1-0)
3
6
Highlands High School  
8:00 am
8:00 am
Louisville Legends Q1
Huntington Hounds B3
(4-1-0)
(1-4-0)
11
2
10:00 am
10:00 am
Gamers A3
Brew State Baseball Academy K4
(3-2-0)
(1-4-0)
7
6
Indian Hill  
8:00 am
8:00 am
Flood City Elite C3
Clutch Performance Academy F4
(4-1-0)
(3-2-0)
13
5
Meinken Field  
8:00 am
8:00 am
New England Ruffnecks W1
Pittsburgh Spikes - Long S5
(4-1-0)
(3-1-0)
9
1
Miami University  
8:00 am
8:00 am
Nebraska Prospects Scout C1
Minnesota Icemen V3
(4-1-0)
(4-1-0)
2
6
Ross Park  
8:00 am
8:00 am
Thunderwolves Prospect G4
STIKS Academy T2
(1-4-0)
(2-3-0)
0
8
Wright State  
8:00 am
8:00 am
Gamers V1
Pittsburgh Spikes T3
(4-1-0)
(3-1-0)
2
1
Roselawn Park #1  
8:00 am
8:00 am
MVP Elite Holbrook O3
Extreme Elite R2
(2-3-0)
(2-3-0)
10
0
10:00 am
10:00 am
Mid-Atlantic Red Sox B2
Team All American Q5
(3-0-2)
(3-2-2)
5
2
Roselawn Park #2  
8:00 am
8:00 am
ISA Stars Black H3
Slammers Illinois - Bellows T4
(2-3-0)
(2-3-0)
7
5
Roselawn Park #3  
8:00 am
8:00 am
Landshark Elite W4
Next Level Showcase L5
(3-2-0)
(0-5-0)
10
1
West Chester Baseball Complex #1  
8:00 am
8:00 am
East Coast Lumberjacks F3
Batters Box Scout Team M5
(2-3-0)
(1-4-0)
4
3
10:00 am
10:00 am
Indiana Prospects North P2
Durham Bulls G5
(2-3-0)
(2-3-0)
5
1
West Chester Baseball Complex #4  
8:00 am
8:00 am
Team Francisco Notorious 9 S1
Longshots Baseball P4
(1-4-0)
(1-4-0)
3
8
10:00 am
10:00 am
WW Sweets G2
TCR Maroon N5
(2-3-0)
(0-5-0)
3
2